Archiwum kategorii: Aktualności

Kursy zimowe – informacje

Brak wolnych miejsc na kursach zimowych. Z przykrością informujemy, iż wszystkie miejsca na wszystkich kursach zimowych są zajęte. Przypominamy ,że każdy uczestnik MUSI mieć uzupełnioną kartę uczestnictwa ,która dostępna jest na stronie LSO w zakładce Pobieralnia. Osoby wybierające się na kurs animatorski muszą też mieć opinię księdza z parafii. Uczestnicy Rekolekcji zabierają ze sobą: Pismo… Czytaj dalej »

Mistrzostwa w piłce halowej 2019 – Informacje

Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w PIERWSZYM TYGODNIU FERII w dniach 11-12 lutego w Hali Sportowej w Tyczynie (11 luty Ministrant i Lektor Starszy, 12 lutego Lektor Młodszy)   Ministrant (klasy 1 – 5 Szkoła podstawowa), ROCZNIK 2007 Lektor Młodszy (klasy 6 – 8 SP), ROCZNIK 2003 Lektor Starszy (od Szkoły Ponadpodstawowej do ukończenia 20 roku… Czytaj dalej »

Rozważanie na 4 Niedzielę zwykłą.

Kto jest powołany do przepowiadania Słowa Bożego, zostaje wybrany spośród społeczności ludzi i „poświęcony” , tzn. wybrany przez i dla Boga, przeznaczony do Jego służby. Taki człowiek bywa często osamotniony. Musi się liczyć z uporem i sprzeciwem, również ze strony własnego „ja”, dopóki nie utożsami się ze słowem, które głosi innym. Orędzie Jezusa też nie… Czytaj dalej »

Jeden kurs za nami …

Prezentujemy kilka zdjęć z kursu lektorsko – animatorskiego, który odbył się w dniach 18-24 stycznia w Zaczerniu. W kursie wzięło udział 14 ministrantów z 2 dekanatów : Biecz oraz Gorlice. Kurs poprowadził ks. Mateusz Kowalski. Wszystkie zdjęcia publikujemy za pisemną zgodą rodziców uczestników, która została podpisana na karcie uczestnictwa. Uczestnicy kursu ,którzy chcą otrzymać więcej… Czytaj dalej »

Kursy – regulamin, informacje

Regulamin Domu Szkoleniowo – Formacyjnego EFFATHA w Zaczerniu Jesteś na terenie Domu Rekolekcyjnego przeznaczonego głównie dla młodzieży i dzieci szukających wiary, jej pogłębienia bądź duchowego wypoczynku. W Domu i poza nim obowiązuje chrześcijański styl życia, zasady kultury osobistej i dobrego wychowania. Z Domu można wyjść z opiekunem. Nie traktuj tego domu jak zwykłego hotelu. W… Czytaj dalej »

Kursy zimowe

Link do strony z zapisami :http://lsorzeszow.pl/lso-db/?page=login Zapisy na stronie http://lsorzeszow.pl/lso-db/ Zapisy dokonać mogą jedynie księża oraz animatorzy. W celu rejestracji wymagane jest hasło dostępu, Można je uzyskać u administratora systemu tel. 783608666 . Terminy i miejsce kursów : Kurs lektorsko – animatorski dla części z woj. Małopolskiego: 2019-01-18 – 2019-01-24 – Zaczernie I kurs lektorski – Kotań:… Czytaj dalej »

Nowy program zapisów na turnusy.

Link do strony z zapisami :http://lsorzeszow.pl/lso-db/?page=login Nowy system zgłaszania ministrantów i lektorów na kursy zimowe. Każda osoba chcąca zgłosić ministranta lub lektora na kurs musi posiadać konto. Przed przystąpieniem do rejestracji, należy otrzymać hasło dostępu. W celu otrzymania hasła dostępu, należy skontaktować się z cer. Michałem  Szczepanek poprzez messenger, bądź poprzez SMS 783608666 w wiadomości proszę napisać imię i… Czytaj dalej »

Rekolekcje adwentowe II roku szkoły animatora

W dniach 30.11-1.12. 2018 w Zaczerniu odbyły się już drugie Dni Skupienia dla Animatorów II roku szkoły animatora. Rekolekcje prowadził ks. Arkadiusz Puzio. Kandydaci na animatorów podczas tego czasu skupili się na zrozumieniu „Kim jest Bóg ?” i „Czy czuje Bożą miłość w moim życiu?”. Przyszli animatorzy brali też udział w medytacji Słowa Bożego. Nie… Czytaj dalej »

Adwent

Rozpoczynając nowy rok liturgiczny wkraczamy w okres Adwentu, który jest czasem szczególnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Niech będzie to dla nas czas owocnego przygotowania przez Liturgię i uczynki miłosierdzia na spotkanie w Niebie z naszym Panem i Zbawicielem.