Category Archives: Aktualności

Nowy program zapisów na turnusy.

Nowy system zgłaszania ministrantów i lektorów na kursy zimowe. Każda osoba chcąca zgłosić ministranta lub lektora na kurs musi posiadać konto. Przed przystąpieniem do rejestracji, należy otrzymać hasło dostępu. W celu otrzymania hasła dostępu, należy skontaktować się z cer. Michałem  Szczepanek poprzez messenger, bądź poprzez SMS 783608666 w wiadomości proszę napisać imię i nazwisko, parafię oraz czy jest się… Read More »

Rekolekcje adwentowe II roku szkoły animatora

W dniach 30.11-1.12. 2018 w Zaczerniu odbyły się już drugie Dni Skupienia dla Animatorów II roku szkoły animatora. Rekolekcje prowadził ks. Arkadiusz Puzio. Kandydaci na animatorów podczas tego czasu skupili się na zrozumieniu „Kim jest Bóg ?” i „Czy czuje Bożą miłość w moim życiu?”. Przyszli animatorzy brali też udział w medytacji Słowa Bożego. Nie… Read More »

Adwent

Rozpoczynając nowy rok liturgiczny wkraczamy w okres Adwentu, który jest czasem szczególnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Niech będzie to dla nas czas owocnego przygotowania przez Liturgię i uczynki miłosierdzia na spotkanie w Niebie z naszym Panem i Zbawicielem.

INFORMACJE

1. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Liturgicznej Służby Ołtarza www.lsorzeszow.pl Zamieszczamy tam informacje z życia naszej wspólnoty. 2. Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji Rzeszowskiej Ligii Lektorskiej w piłce nożnej, która rozpocznie się 1 grudnia. Szczegóły o Lidze dotrą do parafii rzeszowskich, zaś informacje dla parafii spoza Rzeszowa będą u Moderatorów Dekanalnych. 3. Zachęcamy… Read More »

Kurs Ceremoniarza 2018

W dniach od 19 do 23 sierpnia 2018 roku, w Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Kotani odbył się Kurs Ceremoniarza Liturgicznej Służby Ołtarza. Ceremoniarz jest odpowiedzialny za przygotowanie liturgii i czuwanie nad należytym jej przebiegiem, aby jej przeżywanie było wspólnotowe, a sama liturgia godna, piękna i w należytym porządku sprawowana. Funkcją ceremoniarza jest przejęcie części… Read More »

Weryfikacja animatorska

W dniach 19-24 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym w Kotani odbyły się rekolekcje weryfikacyjne dla kandydatów na animatorów. Dla 48 chłopców był to czas podsumowania dwuletniej formacji przygotowującej do przyjęcia błogosławieństwa do posługi. Podczas weryfikacji przyszli animatorzy musieli wykazać się zdobytą wiedzą, kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie. Chłopcy uczestniczyli codziennie w Eucharystii, rozważaniu Pisma Świętego oraz… Read More »

Różaniec

Rozpoczął się październik. Jest to miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej.   Przypomnijmy po krótce, czym jest ta modlitwa oraz z czego się składa. Każdy Różaniec rozpoczyna się znakiem krzyża, modlitwą Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz potrójnym Zdrowaś Maryjo (o przymnożenie wiary, nadziei i miłości) i Chwała Ojcu. Następnie odmawia się 5 dziesiątków, każdy poprzedzony… Read More »

Zapisy na turnusy wakacyjne

Przed nami wakacje – czas zasłużonego odpoczynku. Dlatego już dziś zachęcamy do rezerwacji miejsc na wakacyjnych turnusach Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji rzeszowskiej. Do wyboru jest 9 turnusów w Kotani (III turnus dla DSM i IX dla kandydatów na animatorów – Weryfikacja) oraz 8 turnusów w Zaczerniu (V i VII turnus DSM). Turnusy w Zaczerniu są… Read More »